Hakkımızda

Motto Peştemal…SAMTEKS , tekstil diyarı olan Denizli’de kurulmuş olup; siz değerli alıcılarına üstün güven ve kaliteli ürün hizmeti sunmayı kendine ilke edinmiştir. Kendimize ilke edindiğimiz ticari ahlakımızdan taviz vermeden, müşterilerimize, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde artırmaktır.

Misyonumuz;

  • Kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarız.
  • Etkin ekip çalışmasına ve açık iletişime inanırız. Bunlardan ödün vermeyiz
  • Hepimizin asli görevi, kalite standartlarımızı sağlamaktır.

Bünyesindeki; havlu ,bornoz ,banyo paspası ve peştemal üretimi ile yurt içi ve yurt dışı pazarına ulaşmıştır. Üretiminin %80’ini ihraç etmektedir.

‘Motto Peştemal’ markası ile kendine özgü koleksiyonu ile siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktadır. ‘Motto of peshtemal’ sloganıyla yola çıkan hizmet anlayışımız dokumanın ve ticaretin parolasını yeniden yazıyor.

Peştemal  Osmanlı İmparatorluğundan günümüze taşınan çok önemli bir gelenektir. Türk hamamları kavramı dünyaca ünlü ülkemizin çok önemli bir markasıdır.Dünyanın hemen hemen heryerinde birçok lüks otellerde ve spa merkezlerinde mutlaka Türk hamamına rastlamak mümkündür.Türk hamamı ve Türk Peştemalleri adeta ayrılmaz bir kardeş olma özelliğine sahiptir.

Türk kültürünün miraslarından olan “Peştemal” Farsça kökenli olup, Farsça’dan dilimize girmiştir. Günümüzde kullanım sıklığı artan peştemaller düz, desenli ve çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır. En çok uzunlamasına renkli çubuk deseninden olanların tercih edildiği peştemaller, keten, pamuk ve bambu gibi doğal iplikten dokunurlar. Erkeklerin belden aşağı, kadınların ise koltuk altlarından başlayarak kullandıkları peştemaller, esasında insanlık tarihinin en eski kıyafetleridir.

PEŞTEMALİN TARİHÇESİ

Peştemal Osmanlı İmparatorluğundan günümüze taşınan çok önemli bir gelenektir.. Türk hamamları kavramı dünyaca ünlü ülkemizin çok önemli bir markasıdır.Dünyanın hemen hemen heryerinde birçok lüks otellerde ve spa merkezlerinde mutlaka Türk hamamına rastlamak mümkündür.Türk hamamı ve Türk Peştemalleri adeta ayrılmaz bir kardeş olma özelliğine sahiptir.